Rusia nën hetim, në Botëror me doping?

0

Britanikja Daily Mail ka publikuar një lajm të bujshëm, që do të trondiste botën e futbollit, nëse rezulton real.

Rusia ka luajtur në Botërorin 2014 me lojtarë të dopuar, të 23 lojtarët e pranishëm.

Sipas Daily Mail, lojtarët kanë marrë substanca të ndaluara, por të cilat nuk janë zbuluar nga kontrollet rutinë para e pas ndeshjeve.

Gjithçla lidhet me dopingun “shtetëror”, pasi prej vitesh është zbuluar që sporti rus ka qenë pjesë e një eksperimenti gjigant me doping, që vetëm kohët e fundit është zbuluar.

FIFA ka konfirmuar se po heton, Rusia mohon çdo akuzë dhe pretendon se mediat në Angli hedhin baltë qëllimisht mbi Rusinë prej vitesh.

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here


CAPTCHA Image
Reload Image