Runi e tepron, policia e arreston

0

Uejn Runi është kthyer tek Evertoni dhe në Liverpul është në shtëpi, ku ndihet si mbret, ndoshta duke e tepruar edhe me sjelljen dhe vetësigurinë.

Pasi e ka mbyllur me kombëtaren angleze, 31-vjeçari po shijon pak ditë pushim nga Evertoni, për shkak të ndërprerjes së kampionatit nga ndeshjet e kombëtareve.

Megjithatë, Runi e ka tepruar, sepse ka qenë duke festuar në një bar, ‘Bubble Room’ në Alderley Edge, dhe sipas shtypit britanik, ka qenë duke kërcyer edhe mbi tavolina.

Pas festës Runi u largua me automjetin e tij, por ishte dukshëm i pirë dhe kjo i ka kushtuar shtrenjtë. Policia e ka ndalur gjatë kthimit për në shtëpi dhe pasi janë bërë testet për përqindjen e alkoolit, Runi e ka pësuar, sepse ka qenë dukshëm mbi normat.

Menjëherë ndalim dhe shoqërim në polici, heqje patente dhe qëndrim në polici për disa orë. Natyrisht, është Uejn Runi, nuk e fut njeri në burg, por sulmuesi nuk i shpëton dot gjobës së rëndë dhe ndoshta do t’i hiqet patenta për një kohë të gjatë.

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here


CAPTCHA Image
Reload Image