Rumenige tregon pasuesin e Alonsos

0

A mund të zëvendësohet lehtë një si Çavi Alonso? Mision tepër i vështirë, sidomos nëse nuk dëshiron të shpenzosh shifra të çmendura.

Megjithatë, Bajerni i Mynihut ka në mesfushë emra si Tiago, Xhoshua Kimish, Havi Martinez, Renato Sançes, Tomas Myler e Arturo Vidal, të gjithë të aftë të luajnë në mesin e fushës, ndaj te Bajerni nuk kanë ndonjë ngut për të ndërhyrë në merkato.

Kjo ka bërë që presidenti Karl-Hainc Rumenige t’i ketë idetë të qarta se cili do ta pasojë 35-vjeçarin spanjoll.

“Plani ynë është që Renato Sançes të ndjekë gjurmët e Alonsos, për këtë arsye e blemë verën e shkuar. Ai i ka cilësitë për t’ia dalë mbanë, vetëm se i duhet të bëjë pak durim”.

Bajerni e bleu Sançesin për 35 milionë euro nga Benfika verën e shkuar dhe nëse arrihen të gjitha klauzolat e vendosura, çmimi i 19-vjeçarit kampion Europe do të shkojë rreth 80 milionë euro, ndaj klubi bavarez e konsideron një investim tepër të rëndësishëm, që duhet lejuar të rritet, edhe pse këtë sezon Sançes bnuk ka luajtur rregullisht.

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here


CAPTCHA Image
Reload Image