“Rrebesh” golash, triumfojnë Guardiola e Simeone

0

Një natë e çmendur në Ligën e Kampioneve, me dy ndeshje që prodhuan 14 gola në total. E pabesueshme, me gola dhe lojë spektakolare, si në Gjermani, ashtu edhe në Angli.

Në Leverkuzen Atletiko e Madridit tregoi edhe një herë se është një skuadër e pjekur dhe që mund të shkojë shumë larg edhe këtë sezon, ashtu si sezonet e fundit, kur është ndalur në finale. Skuadra e drejtuar nga Diego Simeone ishte gjithnjë në avantazh, që kur Saul hapi serinë e golave, ndërsa Grizman, Gameiro e Torres dhanë sinjalin e qartë se sulmi madrilen është i jashtëzakonshëm, aq më shumë që  përballë ishte një Leverkuzen plot probleme në mbrojtje.

Mbrojtje mjaft të dobët ka edhe Mançester Siti, që vuajti pa fund ndaj Monakos, aq sa fitorja 5-3 është e gënjeshtërt. Stërling shënoi në minutën e 26-t dhe u duk se ndehsja mori rrugën e duhur për Sitin, por Falkao e Mbape përmbysën gjithçka në pjesnë e parë. Aguero në pjesën e dytë nisi duelin personal me Falkaon dhe në fund triumfoi argjentinasi, autor i dy golave, ndërkohë që Falkao shënoi një gol tjetër, por humbi edhe një 11-metërsh. Në fund, klasi dhe cilësia e Sitit në sulm, por edhe shtysa e tifozerisë, bënë që Monako të kapitullonte, por nuk ka mbaruar, sepse francezët kanë një ndër sulmet më të mirë në Europë.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.