Ronaldo të bën me krahë

0

Reali pa Ronaldon nuk bën dot. Tentoi këtë sezon të ndërtonte një skuadër që të mos varej me prej portugezit, por është e pamundur.

Sot Reali fitoi 2-1 në Eibar, në një ndeshje të vështirë, ku diferencën e bëri CR7, fenomenal në vitin e ri, me 18 gola.

Në fakt, Eibari luajti fort, pa frikë, dhe e nisi në sulm total, duke bërë në pak minuta më shumë se PSG në pjesën e parë mesjavën e shkuar.

Ronaldo ia preu entuziazmin dy herë,  duke shënuar në pjesën e parë dhe në fund, ndërsa Ramis kishte barazuar sapo nisi pjesa e dytë.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.