Ronaldo, gol për rekord Dortmundit

0

Në një ndeshje pa vlerë, Reali i Madridit sonte kundër Dortmundit kishte vetëm një synim: të ndihmonte Kristiano Ronaldon të shënonte.

Portugezi ia doli mbanë në pjesën e parë dhe hyri në histori, sepse bëhet i pari futbollist që shënon në të gjitha ndeshjet e fazës së grupeve në Champions League.

Një gol në vajtje në Dortmund, 2 gola Apoelit në vajtje e dy në kthim, një gol Totenhemit në vajtje e një në kthim, sot goli i rekordit.

Meqë Ronaldo nuk shënonte këtë sezon…

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here


CAPTCHA Image
Reload Image