Ronaldo dhe finalja në Champions, zbulohet shkalla e dëmtimit

0

Reali i Madridit është ende në ankth për lojtarin e vet më të rëndësishëm, Kristiano Ronaldon, i cili pësoi një dëmtim në El Clasico dhe u zëvendësua që në pushim.

Megjithatë, kontrollet e detajuara mjekësore kanë zbuluar që bëhet fjalë për një ndrydhje të lehtë në gju dhe shanset që portugezi të jetë rregullisht në finalen e Champions League kundër Liverpulit janë të mëdha.

Gjithsesi, për siguri Ronaldo do të mungojë në dy ndeshjet e ardhshme në kampionat, për të luajtur vetëm në javën e fundit në Vijareal, ku më shumë do të mundohet të gjejë ritmin e ndeshjes para finales, sepse kampionati ka marrë fund për Realin.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.