Roma do mrekullinë e radhës, por sulmi i Liverpulit është “heavy metal”

0

Liverpuli kundër Romës, ashtu si parashikoi Roma në faqen e vet zyrtare, duke nxjerrë biletat në shitje që dje. Komplot apo rastësi, pak rëndësi ka. Roma duhet të bëjë një mrekulli të dytë, pas eliminimit të Barcelonës, sepse me Liverpulin i ecën ters.

Me The Reds Roma u ndesh në finalen e Kupës së Kampioneve 1984, ku u mund. Në 5 përballje, Roma e ka mundur vetëm 1 herë Liverpulin dhe i ka shënuar vetëm 2 gola.

Edhe statistikat sezonale flasin qartë: Liverpuli ka sulmin më të mirë në Champions, me 33 gola, ndërsa Roma ka shënuar vetëm 15 gola, me pak nga gjithë gjysmëfinalistët e këtij sezoni.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.