Robinjo debuton me një supergol në Turqi

0

Robinjo është dënuar me 9 vite burg në Itali për pjesëmarrje në përdhunim, por për shkak të burokracive pa fund dhe apelit qr do të kërkojë vite, është lejuar të vazhdojë qetësisht karrierën.

Edhe pse 34 vjeç, sulmuesi nuk e humbet klasën e vet dhe dje debutoi me Sivasporin në Turqi, duke shënuar një gol fenomenal me goditje dënimi, që i vlejti barazimin 1-1 skuadrës së tij në fushën e Kajserisporit.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.