Roben: Transferimi te Bajerni, hap pas

0

Arjen Roben ka folur në lidhje me transferimin e tij nga Reali te Bajerni disa vite më parë dhe me siguri i ka zhgënjyer tifozët bavarezë.

“Në vitin 2009 Florentino Perez bleu yje dhe më thanë që duhej të largohesha, pasi duheshin rikuperuar fonde.

“Isha në formë perfekte, kisha bërë një fazë përgatitore shumë të mirë, por u detyrova të largohem. Zgjodha Bajernin, jo fort i bindur, sepse klubi nuk ishte në nivelet e tanishme. Për mua ishte një hap pas në atë kohë, por klubi gjerman tentoi pa fund dhe ndikoi edhe Van Gali në vendimin tim”.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here