Risia e Federatës, lajmëron fillimin e kampionatit dhe gabon datën

0

Kampionat i Kategorisë Superiore nis javën e ardhshme dhe Federata Shqiptare e Futbollit ka menduar një risi këtë herë. Rritja e numrit të spektatorëve në stadium është i rëndësishëm, ndaj edhe është punuar për reklamimin e kampionatit.

Në kryeqytet dhe nëpër rrethe janë vendosur postera që njoftojnë nisjen e kampionatit, diçka pozitive, por problemi është se ka një gabim që lidhet me datën. FSHF njofton se Superiorja nis më 19 gusht, por në të vërtetë ndeshja e parë luhet më 17 gusht.

 Dy ndeshje luhen të shtunën e 18 gushtit dhe një ditë më pas mbyllet java e parë me dy takime të tjera. Me siguri në FSHF posterat i kanë përgatitur pa u përcaktuar ende se kur do të luhen ndeshjet shartuese të kampionatit.

KATEGORIA SUPERIORE – JAVA 1

E premte, më 17 gusht
Skënderbeu-Partizani (19:45)

E shtunë, më 18 gusht
Luftëtari-Kastrioti (16:45)
Tirana-Kamza (19:45)

E diel, më 19 gusht
Kukësi-Laçi (16:45)
Teuta-Flamurtari (19:45)

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.