Riko vs Badr Hari, zyrtarizohet dueli më i madh i botës së kikboksit

0

Dueli më i madh i sportit të kikboksit është zyrtarizuar së fundmi. Holandezi Rcio Verhoeven dhe bashkëkombësi i tij Badr Hari do të vihen përballë njëri-tjetrit falë ndërmjetësimit nga kompania e njohur promocionale “Glory”.

Dueli midis dy holandezëve do të quhet “Punë të Pambaruara 2”, kjo për shkak se dy kikboksierët janë ndeshur më parë. Në dhjetor të 2916-ës, Riko Verhoeven mundi Badr Hari me nokaut teknik, pasi ky i fundit pësoi një dëmtim në krah.

Riko ka grumbulluar 55 fitore gjatë karrierës së tij dhe mban aktualisht statusin si kampioni i botës në divizionin e peshave të rënda. Holandezi nuk mundet prej 11 duelesh. Badrd Hari ka një rekord prej 106 humbjesh dhe është kikboksieri më  i famshëm i viteve të fundit, kjo dhe fjalë miqësisë së ngushtë me Kristiano Ronaldon. Data e duelit është 21 dhjetori.

Badr Hari dhe Ronaldo
You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.