Rijeka e fortë, Shqipëria U18 ndalet te më e bukura

0

Shqipëria U18 është ndalur në gjysmëfinale, pasi është mposhtur me rezultatin 2-0 nga Rijeka U18 në turneun“Kvarnerska Rivijera 2019” një ditë më parë. Kuqezinjtë e drejtuar nga Olsi Uku kanë pësuar dy gola të shpejtë dhe më pas kroatët e kanë mbajtur rezultatin e pandryshuar.

Kështu Shqipëria do të luajë në finalen e vogël për vendim e tretë dhe kundërshtar do jenë italianët e Udinezës, gjithashtu të mundur në gjysmëfinale. Ky turne i ka vlejtur shumë stafit teknik të kombëtares për të parë gjendjen e lojtarëve.

KVARNERSKA RIVIJERA 2019 – GJYSMËFINALET
E shtunë, më 1 qershor 2019, ora 18:30

Shqipëria U18-Rijeka U18 0-2

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.