Renditja, Gjermania rikthehet e para në botë

0

Gjermania më 14 shtator do të jetë zyrtarisht kombëtarja numër 1 në botë në renditjen që do të publikojë FIFA (si zakonisht, duke përditësuar rezultat e fundit). Kampionët e botës së fundmi mposhtën Republikën Çeke dhe Norvegjinë në kualifikueset e Botërorit 2018 në Rusi.

Brazili, që ishte kryesues, mposhti Ekuadorin dhe u ndal në barazim 1-1 në Kolumbi. Argjentina nuk arriti të fitojë asnjërën prej dy ndeshjeve të saj, duke rënë nga vendi i tretë në të katërtin. Portugalia, ndërkohë, do të kalojë në vendin e tretë, kurse Belgjika në të pestin.

Ja 10 vendet e para:

  1. Gjermani
  2. Brazil
  3. Portugali
  4. Argjentinë
  5. Belgjikë
  6. Poloni
  7. Zvicër
  8. Francë
  9. Kili
  10. Kolumbi

 

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here


CAPTCHA Image
Reload Image