Refuzojë Maqedoninë për 14 nëntorin, Taulant Seferi ka shumë krenari

0

Taulant Seferi ka shumë krenari për prejardhjen e tij. Një dashuri e jashtëzakonshme për atdheun, ndërsa gjithmonë kur nuk grumbullohej nga Shqipëria A dhe përse flitej dhe kishte pritshmëri të lartë, zgjidhte të mos bënte polemika.

Megjithëse kishte refuzuar oferta të vazhdueshme nga Maqedonia. Madje duke thyer edhe rekordin e Pandev, pasi ishte lojtari më i ri që iu propozua një ofertë nga Maqedonia A. Asnjëherë dyshim nuk kishte për zgjedhjet e tij, derisa Seferi debuton me kuqezinjtë në 14 nëntor kundër Andorrës. Shija nuk ishte edhe aq e bukur pasi u barazua me rezultatin 2-2, ndërsa debutimi erdhi një ditë para datëlindjes. /Sport Ekspres/

 

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.