Realizoi një kryevepër me Bolonjën, vlerësohet puna e trajnerit

0

Sinisa Mihajloviç do të jetë vazhdojë të jetë trajner i Bolonjës. Klubi italian ka konfirmuar trajnerin serb në krye të stolit. Ai ka firmosur kontratë deri në vitin 2022. 50-vjeçari erdhi në muajin janar, duke bërë një punë të mirë, ku Bolonja arriti të përfundonte e 10-ta në Serie A. Para ardhjes së tij diskutohej seriozisht mbijetesa.

Mihajloviç në krye të kësaj skuadre numëron 17 ndeshje. Në këto përballje regjistron 9 fitore, 3 humbje dhe 5 barazime. E gjithë puna e bërë dhe serioziteti i tij ka krijuar besim te drejtuesit, që i kanë dhuruar një kontratë afatgjatë. Synimi i Bolonjës për sezonin e ardhshëm është një vend në Europa League. Kujtojmë që Sinisa është një trajner me një “CV” të pasur. Më parë ai ka drejtuar ekipe si Milani, Roma apo Fiorentina.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.