Reali vijon blerjet për të ardhmen, firmos talenti ukrainas

0

Pas yjeve të rinj të Brazilit, Reali blen edhe portier. Klubi kampion Europe ka zyrtarizuar blerjen e portierit Andrij Lunin, datëlindja 1999, nga Zorja.

Portieri ukrainas, tashmë titullar te Ukraina U-21, por i grumbulluar edhe nga ekipi A, kërkohej prej shumë klubesh, por ka pranuar ofertën e Realit, duke firmosur deri në vitin 2024 me Los Blancos.

Lunin ka debutuar me Dnipron në vitin 2016, ndërsa që prej tetorit të atij viti u bë lojtar kyç. Më pas Dnipro falimentoi dhe Zorja e “rrëmbeu” verën e shkuar, ndërsa tani e shet te Reali për 14 milionë euro, një biznes i jashtëzakonshëm.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.