Reali tenton sërish, De Gea dëshiron Spanjën

0

David de Gea do ishte tani portieri i Realit të Madridit, por para dy vitesh transferimi i tij u anulua në natën e fundit të merkatos verore, pasi dokumentacioni ishte depozituar matanë orarit të lejuar.

Tani spanjollja Marca, që ka lidhje të ngushta me Realin, shkruan se klubi madrilen do të tentojë sërish.

Sipas Marca-s, vetë De Gea ka kërkuar që Mançester Junajtid ta shesë dhe duket se klubi anglez është dakord.

Megjithatë, do të duhet një ofertë shumë e lartë nga Reali, mbi 60 milionë euro, për të mundësuar transferimin.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.