Reali gabon sërish, rotacioni nuk funksionon

0

Pa Kristiano Ronaldon Reali fiton, por nëse Zinedin Zidan lë jashtë shumë titullarë, është e qartë që vështirësitë shtohen dukshëm.

Sot Zidan preferoi të linte në stol emra me peshë si Isko e Bejl, pa harruar që Varan ishte i dëmtuar, ndaj trajneri francez eksperimentoi dhe përdori Marselon si anësor ofensiv (mori edhe karton të kuq në pjesën e dytë), ndërsa luajtën nga fillimi shumë lojtarë stoli (Teo, Jorente, Lukas Vaskez).

Zgjedhje e gabuar, sepse Levante, edhe pse debutuese, ka treguar në javët e para se ka ekip mjaft të mirë dhe shkëlqeu edhe në Madrid, edhe pse Enis Bardhi u ul në stol, duke parë se luajti dy ndeshje të plota me Maqedoninë.

Që në minutën e 12-të Ivi shënoi për miqtë, duke shtangur Bernabeun, por Lukas Vaskez në minutën e 36-të i dha qetësi Realit, mes protestave të miqve, pasi pretendonin për një faull nga Ramos në aksionin e golit. Ndërkohë, Zidan mori një lajm të keq, sepse Benzema doli nga fusha duke çaluar, i zëvendësuar nga Bejl.

Pjesa e dytë ishte një betejë mes Realit dhe portierit mik Raul, por gol nuk pati më, me Toni Kros që në shtesë goditi shtyllën.

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here


CAPTCHA Image
Reload Image