Real Madrid vuan për rezultate,  Xavi: Ata kanë 100 jetë, viti i shkuar ishte një mirazh

Xavi Hernandez është një emër që ka lënë gjurmë të mëdha në historinë Barcelonës dhe në atë të futbollit me atë që ai ka shfaqur në fushën e blertë. Tashmë i tërhequr nga futbolli i luajtur dhe në rolin e trajnerit, ish mesfushori katalanas ka folur gjatë për shumë çështjë të futbollit.

Ndër të tjera, nuk ka munguar këtu as komenti i tij mbi periudhën që po kalojnë kundërshtarët e përjetshëm të Real Madridit, duke thënë se “los blancos” kanë 100 jetë dhe do të luftojnë për gjithçka. Për sa i përket mënyres së të luajturit, është shprehur se stili i Manchester City-t i afrohet më tepër idesë së tij të lojës.

“Jo, nuk janë aspak në depression. E kam përjetuar këtë shumë herë… Real Madridi ka 100 jetë. Viti i shkuar është një mirazh. Reali do të luftojë sërish për gjithçka. E sigurt”, ka thënë Xavi./Sport Ekspres/