Rashica çfarë bëre? Bayerni i shpif futbollin Werderit, Coutinho me golin më të bukur të Bundesligës

Bayern Munich ka shkatërruar me rezultatin e thellë 6-1 ekipin e Werder Bremen. Gjithçka nisi me atë gol fantastik nga Rashica në pjesën e parë, por kjo dukej se do të shërbente vetëm sa për të zgjuar bishën te bavarezët. Këta të fundit kaluan në epërsi në fundin e pjesës e parë, njëherë me Coutinho në minutën e 45 dhe më pas me Lewandowskin në të 4-tën shtesë.

Por fraksioni i dytë i lojës do të fliste i gjithi për Bayern, ndërsa vetëm Coutinho ka prodhuar 5 gola. Një triplet e tij për këtë takim dhe dya sist të dhuruar gjatë ndeshjes për Muller dhe Lewandowskin. Ndërkohë, braziliani i ka mrekulluar të gjithë të pranishmit me golin e tretë për bavarezët, ku me një prekje fare të lehtë e ka dërguar topin pas shpinës së portierit kundërshtar.

Një gol ky që padyshim mund të quhet edhe si i vitit në Bundesligë, suke parë mënyrën e realizimit. Por sulmuesi nuk do të mjaftohej me kaq, teksa do të mbyllte serinë e golave në këtë ndeshje me një tjetër perlë. Këtë herë do të godiste një top në hyrje të zonës, që do e dërgonte më pas në trekëndëshn e portës kundërshtare./Sport Ekspres/