Rashford për rekord, shënon në debutimin në Champions

0
Soccer Football - Champions League - Manchester United vs FC Basel - Old Trafford, Manchester, Britain - September 12, 2017 Manchester United's Marcus Rashford celebrates scoring their third goal Action Images via Reuters/Jason Cairnduff

Sulmuesi i Mançester Junajtidit, Markus Rashford e ka shtuar dhe më shumë rekordin e tij, duke shënuar edhe në debutimin e tij në Ligën e Kampioneve. Për 19-vjeçarin ishte goli i gjashtë në debutimin e tij. Ai kishte shënuar më parë në debutimin me “Djajtë e kuq” në Premier, në Ligën e Evropës dhe në Kupën e Ligës. Ai ka shënuar dhe në debutimin me kombëtaren A të Anglisë dghe me kombëtaren U-21 të “Tre luanëve”.

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here


CAPTCHA Image
Reload Image