Rada, gol në turneun “Viareggio”

0

Interi Primavera e nis mbarë në turneun “Viareggio”, edicioni i 70-të. Zikaltërit fituan 5-0 ndaj australianëve të A.P.I.A. Leihhardt, që ishte edhe ndeshja hapëse. U evidentua sidomos talenti Jens Odgard, teksa në gol shkuan edhe Merola, por fundi i takimit pa tre gola, me shqiptarin e U-19 të Bogdanit, Armand Rada, që realizoi në të 87’. Pas tij, Merola dhe Korrado mbyllën llogaritë.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.