Qaka, shkëlqimi në qytetin-ishull dhe elozhet e Solskjaerit!

0

Kamer Qaka, fytyra e re në kombëtaren e drejtuar nga Kristian Panuçi, është një emër i panjohur për shqiptarët, por jo për një ish legjendë si Ole Gunar Solskjaerin, që ka veshur fanellën e lavdishme të Mançester Junajtidit… Pikërisht në sezonin përpara se të transferohej në Rumani, te Politeknika Iashi, mesfushori shqiptar i rritur në Norvegji, mbante veshur fanellën e skuadrës Kristiansundit, teksa arriti të kurorëzonte objektivin për t’u ngjitur në elitë.

Pikërisht tifozi kryesor i kësaj skuadre ishte Solskjaeri, që ka lindur në këtë qytet, panorama e të cilit është praktikisht një peizazh i jashtëzakonshëm për sytë, katër ishujt pranë njëri-tjetrit në Detin e Norvegjisë. Qaka luajti plot 33 ndeshje me Kristiansundin, duke rezultuar një ndër lojtarët më të mirë dhe marrë komplimentet, pikërisht të Solskjaerit.

Qaka dhe legjenda Solskjaer
SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here


CAPTCHA Image
Reload Image