Prishtina në festë, shorti europian është një mrekulli

0

Nëse nuk avancon as sivjet, Prishtina nuk do t’ia dalë kurrë. Klubi nga Kosova ka pasur një short të artë në Europa League dhe turin e dytë kualifikues duhet ta arrijë me çdo kusht.

Në turin paraeliminator Prishtina do të ndeshet me amatorët e Europa FC nga Gjibraltari, ndaj kualifikimi është detyrim, por sot ka ardhur edhe lajmi i madh.

Në shortin për turin e parë kualifikues Prishtina do të gjejë përballë Fola Esh të Luksemburgut, rivali më i lehtë nga ata që mund të haste.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.