Prezantohet mjeshtri i krosimeve, “vlonjati” i radhës në Indonezi

0

Indonezia është kthyer në një destinacioni të preferuar për “ish”-ët e Flamurtarit. Mbas mbrojtësit brazilian Maurisio Leal, i cili luan prej tre vitesh në kampionatin e vendit aziatik, në Indonezi ka firmosur dhe bashkëkombësi i tij Viktor Zhufo.

Mesfushori me tipare sulmuese, i cili largua nga Flamurtari drejt Vardarit në fund të sezonit të kaluar është prezantuar sot te skuadra Semen Padang, klub ky që militon në divizionin e dytë të Indonezisë.

Mbas katër vitesh në Europë, të kaluara më shumti në Maqedoni, 25-vjeçari zgjodhi të ndryshonte kontinent për të shkelur për herë të parë në Azi.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.