Presidenti i Liberisë Xhorxh Ueah si “mbret” në stadium!

0

Ndodh që të shohim shumë skena apo personazhe në stadium që bien në sy, por vështirë se ka ndodhur të shohim si ish-lojtari i Milanit. Ky i fundit është bërë presidenti i Liberisë dhe nuk mund të mungonte në ndeshjen që Kombëtarja e tij do të luante me Kongon.

Gjithsesi, ajo që mori vëmendje ishte fakti se Ueah ishte i ulur në tribunën VIP në një karrige jo si të tjerat, pasi dukej si një karrige mbretërore dhe me shumë stoli rreth saj. Fotoja ka bërë xhiron e botës dhe ka marrë shumë komente, pasi është diçka e pazakontë.

Në fund Ueah është larguar nga stadiumi i zhgënjyer, kjo pasi ekipi i tij u mund 3-1 nga Kongo. I veçantë fakti se i biri i tij, Timoti Ueah nuk luan për Liberinë, por për ekipin e SHBA-së.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.