Presidenti i FIFA-s Infantino, mesazh urimi për skuadrën e Partizanit!

0

Presidenti i FIFA-s, Gianni Infantino i ka dërguar një letër urimi për Presidentit të Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka, dhe nëpërmjet tij, edhe klubit kampion të këtij edicioni në Kategorinë Superiore, KF Partizani.

“I dashur President
U gëzova shumë kur mësova që KF Partizani u kurorëzua kampion i Shqipërisë për sezonin 2018/2019. Me gëzim të madh e përgëzoj ekipin për titullin kampion, të cilin e prisnin që nga 1993, dhe të 16-tin në total. Kjo është pa dyshim rezultati i përpjekjeve dhe një pune të palodhshme, dhe i gjithë stafi dhe personat e përfshirë duhet të jenë krenarë për këtë arritje të madhe.
Përcillja përgëzimet e mia lojtarëve, trajnerit, administratorëve, stafit teknik dhe mjekësor , gjithashtu edhe tifozëve të saj. I inkurajoj ata të vazhdojnë punën me vendosmëri dhe përkushtim. Ne emër të komunitetit ndërkombëtar të futbollit, gjej rastin të falenderoj KF Partizanin dhe Federatën tuaj, për ndihmën e shpërndarjes së mesazheve pozitive për futbollin, dhe praktikimit të kësaj loje të bukur që na bashkon të gjithëve.
Me kënaqësi pres t’ju takoj së shpejti në Paris, me rastin e Kongresit të 69-të FIFA-s.
Me respekt, Gianni Infantino”, shkruan Njëshi i FIFA-s në këtë mesazh urimi.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.