Portieri 20 vjecar braktis futbollin

0

Eshtë vetëm 20-vjeç, por ka braktisur ëndrrën e madhe, të bëhet futbollist. Motivi? “Nuk kam më stimuj, thjesht s’dua të kaloj karrierën në ligat e ulëta dhe duke ndjekur ambicjet”. Quhet Xhordan Sibrajt dhe përpara disa javësh vishte ende fanellën e Torkua, në ligën e tretë angleze. Ka dy ditë që është tërhequr, edhe pse konsiderohej një portier premtues. Por, çfarë do të bëjë tashmë Sibrajt? “Do të shes makina… të paktën mund të kem një të ardhme më të bukur”, thotë ai.

 

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.