Polemika e re e Murinjos: Miqësoret e kombëtareve, pa asnjë vlerë

0

Zhoze Murinjo rrallë humbet mundësi për të polemizuar, kur sheh diçka që nuk i pëlqen.

Sot trajneri portugez ka marrë lajmin se mbrojtësit Smolling e Xhons janë kthyer të dëmtuar nga kombëtarja dhe kjo gjë e ka tërbuar.

Trajneri i Mançester Junajtid sulmon ashpër miqësoret e luajtura ditët e fundit: “Këto miqësore nuk kanë kuptim, aq më shumë që u luajtën pas ndeshjeve kualifikuese. Është normale të luhen para Europianit a Botërorit, por ç’vlerë kanë tani, në kulmin e sezonit, me lojtarë të lodhur e me mendjen te klubet? Ndoshta e kam gabim, ndoshta do flas ndryshe po u bëra trajnet i ndonjë kombëtareje, por kështu e mendoj tani”.

” Sky Sport” e ngacmoi Murinjon për Nejmarin, objektiv i përfolur në merkato: “Nejmar? Unë i kërkoj klubit objektiva të arritshëm, jo kasaforta banke. Nuk ka shans t’ia marrim Barcelonës atë lojtar, janë zëra absurdë”.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.