Pogba dhuron spektakël, të gjithë këndojnë për fenomenin Kante

0

Franca kampione bote ka pasur shumë personazhe të veçantë, nga Deshamp e deri te ylli Mbape, nga Grizman e Pogba, deri te sulmuesi që nuk e goditi kurrë portën, Zhiru.

Megjithatë, e gjithë Franca bie dakord që heroi i vërtetë i “Gjelave” është njeriu që qesh gjithmonë, N’Golo Kante.

Mesfushori ka qenë motori i triumfit francez, ai që vraponte sa për dy dhe mbyllte çdo gropë në mesfushë e mbrojtje.

Para pritjes nga presidenti Emanuel Makron në Elysee Palace, Pol Pogba dhuroi spektakël duke rrëmbyer mikrofonin dhe nisi të këndonte korin e tifozëve në nder të Kantesë, me Deshamp gjithë ekipin që u bashkua me korin e mesfushorit të drojtur. “N’golo Kante! Ai është i shkurtër, është i bukur, është ai që ndali Mesin!”. Spektakël!

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.