Përsërit Sokol Cikalleshin, Odise Roshi tund rrjetën edhe në Rusi

0

Odise Roshi vazhdon zakonin me golat e shënuar edhe te Akhmat Gronzy. Me Shqipërinë arriti të realizonte ndaj Islandës, duke i hapur rrugë fitores 4-2.

Sulmuesi shqiptar gjeti golin me skuadrën ruse nga pika e bardhë ndaj Rostov, ndërsa aktualisht po fitohet me rezultatin 0-1. Nga pika e bardhë futbollisti fireak nuk do të gabonte, duke përsëritur atë që bëri Cikalleshi në ditën e djeshme me Akhisasporin, duke i dhuruar fitoren me të njëjtat shifra dhe mënyrë realizimi ndaj Menemesporit. /Sport Ekspres/

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.