“Përralla” e Dodanit, nga Vau i Dejës te Ajaksi!

0

Ëndrrat i besojnë të gjithë, por rëndësi ka të punosh për to. Ky është rasti i Arlendo Dodanit, i cili është vetëm 18 vjeç, por së shpejti mund të bëhet pjesë e Ajaksit. Mesfushori shkatërrues i akademisë “Albanian Ajax School”, me origjinë nga Vau i Dejës, i datëlindjes 06.02.1999, është 1,85 m i gjatë dhe aktualisht luan në Kategorinë e Parë U-19.

Ai është fitues i kampionatit të zonës së veriut, i Kupës së Shqipërisë U-17 dhe kampion i turneut “Wroclaw” në Poloni. i stërvitur nga trajnerë të njohur si Safet Osja, Malvin Meqarovi dhe Endri Caku, ai ka guxuar të provojë veten në Holandë te skuadra e mirënjohur Ajaks, aty ku testet e para i ka kryer me sukses. Në verë Dodani pret të marrë përgjigjen, e cila me shumë mundësi do të jetë pozitive, sepse ky djalosh ka gjithçka për të pasur një karrierë të madhe.

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here


CAPTCHA Image
Reload Image