Përmbysën shifrat pas daljes së tij, Dërmaku: Ndjej keqardhje, nuk i lihet rastësisë me ekipet e mëdha

0

Interi fitoi 3 pikë mjaft të vlefshme mbrëmjen e djeshme, duke përmbysur shifrat në pak minuta ndaj Parmës. Titullar në këtë takim ishte edhe mbrojtësi shqiptar, Kastriot Dërmaku, i cili kreu një punë mjaft të mirë në prapavijë dhe nuk lejoi Lukakun e Martinez të rrezikonin portë. Ndërkohë dy golat kanë ardhur pas largimit të tij nga fusha.

Në një prononcim për “Sky Sport” pas ndeshjes, Dërmaku ka komentuar takimin e zhvilluar. Padyshim keqardhja nuk mungonte mbi mënyrën si rrodhën minutat e fundit, ndërsa shprehet se kundër ekipeve të mëdha nuk mund të tolerohen gabimet, pasi pasojat e tyre shihen qartë edhe në përballjen e mbrëmshme.

“Ka keqardhje sepse për mendimin tim kishim një lojë të shkëlqyeshme, e kishim përgatitur atë shumë mirë gjatë javës edhe nëse nuk do të kishte shumë ditë për ta përgatitur atë. Ka keqardhje sepse morëm dy gola të shmangshëm, ne mbrojtëm mirë për të gjithë lojën dhe pasi shënuam ne gjithashtu patëm mundësi të bënim golin e dytë. Nuk mund t’i lësh gjithçka rastësisë kundër këtyre skuadrave të shkëlqyera. Ata ishin të mirë ta besonin përmbysjen dhe në fund gjetën dy golat në dy episodet që mund t’i shmangnim”.

Ju keni krijuar shumë, por pa mundur të dyfishoni, pse? “Gjendja fizike, kur luajmë kaq shumë në një kohë të shkurtër, çon në më pak madhështi. Ne bëjmë një punë të shkëlqyer atje, kemi tre lojtarë që sakrifikojnë shumë. Ne nuk i shfrytëzuam mundësitë e krijuara për të bërë golin e dytë si bëmë për shembull kundër Romës në shtëpi pasi kishim gjetur rrjetën e avantazhit. Në këtë rast nuk ndodhi. Kundër skuadrave të mëdha ju nuk mund të përballoni të bëni një gabim. Tani le të punojmë në gabimet e bëra dhe të përqëndrohemi në sfidën tjetër”, ka deklaruar kastriot Dërmaku./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.