Pelegrini e mohon: S’e kam ndëshkuar Kompaninë

0

Trajneri i Mançester Sitit, Manuel Pelegrini, këmbëngul se nuk e ka ndëshkuar mbrojtësin Visent Kompani, por ai la të kuptohet se kapiteni i “Qytetarëve” mund të jetë përsëri jashtë 11-shës së parë për derbin e së dielës kundër Junajtidit. Belgu ka qenë ndër zëvendësuesit në dy ndeshjet e fundit te Sitit ndaj Bornmuthit dhe Seviljës. “Unë nuk e kam ndëshkuar Vinsentin. Nuk kam asnjë problem në marrëdhëniet e mia me të. Ne kemi nevojë për të zgjedhur njëmbëdhjetë lojtarët që janë më te mirë”, tha kiliani në një konferencë për shtyp. “Është e rëndësishme që ai të punojë disa ditë para se ai të kthehet në ekip”, ka theksuar tekniku para gazetarëve.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.