Pele bën “orakullin”, parashikon fituesin e Premier Ligës

0

Premier League është kampionati i parë elitar që nis sezonin e ri. Shumëkush e konsiderohet si liga më e fortë në Botë, edhe pse kjo temë lë vend për diskutim.

Nuk kishte si të mos reagonte as një legjendë siç është Pele për nisjen e kampionatit anglez, i cili jo vetëm fton ndjekësit e tij në “Tëitter” që të bëjnë një parashikim për skuadrën që triumfon, por jep dhe vetë një parashikim.

Sipas brazilianit do të jetë skuadra e Liverpulit ajo që në fund do të triumfojë. Më shumë se një parashikim duket si një dëshirë, pasi Pele dëshiron që dy bashkëkombësit e tij, Alison dhe Firminjo të marrin titulli nën fund.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.