Pato e nis ters në Kinë

0
Alexandre Pato (L) of Tianjin Quanjian reacts during the Chinese Super League match against Guangzhou R&F in Guangzhou, south China's Guangdong province on March 4, 2017. / AFP PHOTO / STR / CHINA OUT (Photo credit should read STR/AFP/Getty Images)

Aventura kineze e Aleshandre Patos nuk ka nisur në mënyrën më të mirë të mundshme në Kinë. Në dy ndeshjet e para me Tianzhin Kuanzhianin e drejtuar nga Fabio Kanavaro sulmuesi brazilian është paraqitur dobët, ka humbur raste pa fund dhe në ndeshjen e dytë kundër Shanghai Shenhuasë së Tevezit, mbyllur në barazim 1-1, Patos i shkoi edhe më ters, sepse gaboi edhe një 11-metërsh.

Uitsel barazoi për Tianzhinin në minutën e 85-të, ndërsa dy minuta më vonë Pato humbi shansin e partë nga pika e bardhë, duke gjuajtur shumë keq mbi traversë, aq sa edhe një lojtar kundërshtar u tall me të.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here