Pato e nis ters në Kinë

0

Aventura kineze e Aleshandre Patos nuk ka nisur në mënyrën më të mirë të mundshme në Kinë. Në dy ndeshjet e para me Tianzhin Kuanzhianin e drejtuar nga Fabio Kanavaro sulmuesi brazilian është paraqitur dobët, ka humbur raste pa fund dhe në ndeshjen e dytë kundër Shanghai Shenhuasë së Tevezit, mbyllur në barazim 1-1, Patos i shkoi edhe më ters, sepse gaboi edhe një 11-metërsh.

Uitsel barazoi për Tianzhinin në minutën e 85-të, ndërsa dy minuta më vonë Pato humbi shansin e partë nga pika e bardhë, duke gjuajtur shumë keq mbi traversë, aq sa edhe një lojtar kundërshtar u tall me të.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.