Pakult: Uroj lojtarët për këtë sezon

0

Trajneri i Kukësit, Peter Pakult ka pasur vetëm fjalë pozitive për skuadrën e tij edhe pse skuadra nuk mori dot një fitore, pasi realizoi objektivin.

“Nuk është se më shihet në fytyrë, por dua të përgëzoj lojtarë. Klubin për punën e bërë që nga janari. Kemi zhvilluar 5 muaj shumë të mira dhe me meritë jemi në vendin e dytë”.

Unë jam i lumtur që morëm atë pikë që na hyn në punë dhe kishim nevojë për të. Skuadra e Luftëtarit ka treguar se është skuadër me kualitet. Edhe ndaj Partizanit përmbysën rezultatin. Dua të përgëzoj lojtarët për sezonin që bënë. E morëm skuadrën në vendin e dytë dhe tani ja dolëm që të jemi të dytët 2 javë para fundit. Kemi bërë p[unë të mirë dhe tani ekipi e meriton këtë moment. Shpresojmë që edhe sot pas kësaj ndeshje të vazhdojmë me gjërat që po punojmë. Shumë komplimente me skuadrën dhe urojmë që të bëjmë gjëra të mira”.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.