Olajinka kthehet në Belgjikë, tani te Zulte

0

Ish-sulmuesi i Skënderbeut, Piter Olajinka, tenton sërish të shpërthejë në futbollin belg, pasi verën e shkuar shkoi te Genti, por pak javë pas transferimit u dëmtua dhe më pas u huazua në Republikën Çeke, te Dukla e Pragës.

Aty Olajinka u përshtat mirë, sepse luajti titullar dhe shënoi 6 gola në kampionat, përveçse dhe edhe 3 asiste, duke luajtur shpesh si anësor i majtë ofensiv.

Tani 21-vjeçari kthehet në Belgjikë, sepse Gent nuk ka ndërmend ta lëshojë, por sezonin e ri do ta nisë te Zulte.

Gent ka vendosur ta huazojë te klubi tjetër i Jupiler Ligës, që në fakt punon shumë mirë me të rinjtë, ndaj nigeriani ka një shans të artë.

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here


CAPTCHA Image
Reload Image