Ofertë rekord për yllin e Lilës, gati transferimi i bujshëm

0

Sulmuesi i Lilës, Nikolas Pepe, po numëron ditët e fundit si pjesë e klubit francez. Lojtari nga Bregu i Fildishtë ishte një ndër lojtarët kyç në renditjen e klubit në vendin e dytë të tabelës së kampionatit francez.

Ofertat për 24-vjeçarin kanë qenë të shumta, por asnjë klub nuk ka pranuar të paguajë shumë prej 80 milionë eurosh që kërkon pronari  i Lilës. Megjithatë situata ka ndryshuar gjatë ditës së djeshme. 

Gazeta franceze “Le Voix du Nord”, raporton se në zyrat e klubit ka ardhur një ofertë prej 80 milionë eurosh. “Djajtë e Kuq” vuajnë prej vitesh në pozicionin e sulmuesit të djathtë dhe Pepe shikohet si lojtari ideal për këtë pozicion.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.