Ofertë greke, Mavraj duhet të vendosë

0

Jo vetëm Olimpiakos dhe AEK pas Mërgim Mavrajt. Qendërmbrojtësi është edhe në “radarët” e Arisit të Selanikut. Lajmin vjen nga Greqia, teksa “gazetta.gr” raporton për interesimin e skuadrës së Migjen Bashës për lojtarin e Shqipërisë.

Mavraj është lojtar i lirë pas largimit prej Hamburgut, por periudha e fundit nuk ka qenë aspak e mirë për të, pasi nuk është aktivizuar në Gjermani. 32-vjeçari është stërvitur me ekipin e dytë dhe gjatë kësaj vere mbeti pa ekip.

Koha e pushimeve ka mbaruar dhe Mavraj duhet të vendosë se ku do të luajë sezonin e ardhshëm. Në Gjermani për ta ka pasur diskutime për një kalim te Hanoveri, kurse në Itali dhe Spanjë e kanë kërkuar Breshia dhe Deportivo La Korunja.

 

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.