Nuk preferohet te Milani, spanjolli drejt La Ligas

0

Samu Kastileho mund të largohet nga Milani këtë verë. Edhe pse Suso e Çalhanoglu nuk kanë bërë sezonin e tyre më të mirë, sërish kanë luajtur më shumë se anësori spanjoll, i cili po mendon sëriozisht largimin.

Kastileho ka luajtur vetëm 1000 minuta në Serie A dhe duket se është acaruar jo pak me mungesën e besimit nga stafi teknik i kuqezinjve. Si pasojë, sulmuesi ka vënë në lëvizje agjentin e tij për t’i gjetur një skuadër të re.

Për shërbimet e 24-vjeçarit, e interesuar duket skuadra e Valencias. Tek ekipi spanjoll, Kastilehos i janë premtuar minuta dhe një pagë e përafërt me atë që përfiton te Milani, prandaj numri 7 i kuqezinjve duket i vendosur për t’u rikthyer në Spanjë.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.