“Nuk ka më stërvitje me të”/La Liga pezulloi kampionatin, lojtari i Barçës “qan” mungesën e kontaktit me Messin

0

Të gjendur në një situatë epidemie, sin ë shumë vende të Europës, edhe La Liga vendosi të pezulloi kampionatin. Si një masë detyruese për të mbrojtur shëndetin e lojtarëve dhe stfit të çdo ekipi, kampionati pritet të çelet në një moment të dytë. Të gjitha ekipet tashmë janë shpërndarë ndërsa disa të tjera janë nën mbikqyrjen e mjekëve në karantinë.

Megjithatë nga kjo situatë e pazakontë ka dhe një paradoks mes lojtarëve. Dikush sheh anën tjetër më të keqe të pezullimit të kampionatit, atë të mos takimeve me Leo Messin në stërvitje. Kështu është shprehur të paktën sulmuesi i Barçës Martin B raithwaite së fundmi, i cili koronavirusin nuk e sheh si shqetësim si duket.

“Messi është një lojtar i pabesueshëm. Pezullimi i kampionateve është dramatik … Nuk ka më stërvitje me një lojtar të tillë, as të qenit në gjendje të luajë në ndeshje me këtë gjeni, është shumë për të ardhur keq. Shpresoj që ne do të gjejë shpejt një zgjidhje për koronavirusin”-ka thënë sulmuesi./Sport Ekspres/

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.