“Nuk jetohet pa ëndrra, do luftojmë për titull”, Komiso çon peshë tifozët

0

Të gjithë shpresat dhe ëndrrat e tifozëve të Fiorentinës janë varur te Roko Komiso. Presidenti i ri i klubit është tepër ambicioz dhe nuk vendos limite.

Në një prononcim për “Corriere dello Sport”, kreu i klubit vjollcë zbulon se ka një projekt fitues. Hapi i parë është mbajtja e Federiko Kiezës në Firence, ndërsa ëndrra e madhe është titulli kampion.

Firence meriton një skuadër të bukur me dëshirën për të fituar trofe. Në sport fiton meritokracia dhe ky duhet të jetë synimi ynë. Nuk jetohet pa ëndrra. Ëndërroj ta ngre Fiorentinën në nivele të larta dhe të konkurrojmë për fitimin e titullit kampion”, thekson Roko Komiso.

 

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.