Nojer apo Ter Shtegen? Joakim Lëv e ka të qartë zgjedhjen

0

Gjermania  do të nisë kualifikueset për Euro 2020 në sfidën ndaj Holandës në transfertë, teksa së fundmi trajneri Joakim Lëv bëri të ditur edhe të grumbulluarit për sfidën ndaj tulipanëve, si dhe miqësoren ndaj Serbisë.

Numri një i stolit gjerman, përveç listës, u pyet edhe për rivalitetin mes Nojer dhe Ter Shtegen. Ky i fundit po tregon një formë të shkëlqyer me Barcelonën, ndryshe nga Nojer, i cili prej kohësh nuk është më i njëjti.

Gjithsesi, Lëv, duket se e ka të qartë zgjedhjen e parë për portën. Pavarësisht formës së jashtëzakonshme që Ter Shtegen po kalon, Manuel Nojer mbetet zgjedhje e parë sipas trajnerit Lëv.

“Ter Shtegen është një portier me aftësi të jashtëzakonshme, por Manuel Nojer mbetet zgjedhja e parë për kombetaren gjermane”, u përgjigj shkurt Lëv.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.