Një rrezik më pak për Kosovën, Arda Turan bën sherr dhe braktis Turqinë

0

I zakonshmi Arda Turan, sa herë luan për kombëtaren turke do krijohen probleme.

Mesfushori i Barcelonës, 96 ndeshje me kombëtaren, ka braktisur Turqinë pas miqësores së barazuar 0-0 në Maqedoni.

Në fluturimin e kthimit nga Shkupi Turan u grind keqas me një gazetar, zënka e disatë e tij sa herë është i grumbulluar me Turqinë.

Pas kthimit në Turi 30-vjeçar i Barcelonës ka lajmëruar tërheqjen nga kombëtarja: “Mendoj se erdhi momenti, po e mbyll me kombëtaren”.

Një lajm i mirë për Kosovën, sepse Turan është një nga yjet e kombëtares turke dhd largimi i tij trondit jo pak ekipin e drejtuar nga Fatih Terim.

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here


CAPTCHA Image
Reload Image