Një muaj trajner, Skols dorëhiqet: Më mashtruan!

0

Pol Skols ka dhënë dorëheqjen nga drejtimi i klubit anglez të divizionit të katërt Oldham, pas vetëm 31 ditësh në drejtim.

Sipas ish-mesfushorit të legjendar të Manchester United, dorëheqja ka ardhur për shkak se klubi e mashtroi në lidhje me hapësirat për të vendosur dhe për të kontrolluar gjërat në klub, duke e penguar në shumë aspekte.

Skols fitoi ndeshjen e parë në drejtim, por më pas nuk regjistroi asnjë fitore në 6 ndeshje, me Oldham që zbriti në vendin e 14-të në Ligën 2 angleze.

44-vjeçari ka imituar Geri Nevil, duke bërë opinionistin dhe duke provuar edhe profesionin e trajnerit, por ndryshe nga Nevil (te Valencia e pushuan nga puna në më pak se 4 muaj), Skols largohet vetë.

“Më vjen shumë keq për vendimin e marrë dhe të pakthyeshëm për largim nga drejtimi i Oldhamit. Tifozët, lojtarët dhe miqtë e mi e dinin mirë sa krenar isha për këtë post dhe shpresoja të qëndroja deri në fund të kontratës sime 18-mujore. Megjithatë, në pak javët që kam qenë në drejtim nuk kam pasur mundësi të punoj si dëshiroja dhe si më bënë të besoja”, thuhet në deklaratën për mediat publikuar nga Skols.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.