Një madrilen kërkon përsëritjen e Barcelona-PSG

0

Barcelona-PSG vazhdon të krijojë debate, edhe pse kanë kaluar disa ditë nga fitorja legjendare e katalanasve ndaj klubit francez. Një tifoz i Realit, Luis Melendo Olmedo, ka nisur një peticion në platformën change.org, me synimin për të mbledhur firma dhe për t’i dërguar UEFA-s një kërkesë për përsëritjen e ndeshjes që drejtoi Deniz Ajtekin, nën akuzë se gaboi në dëm të PSG-së.

Peticioni absurd ka mbledhur deri tani 130,000 firma, por edhe sikur të shkojnë një milionë, është sërish një histori qesharake, sepse është e pamundur që një ndeshje futbolli të përsëritet vetëm pse nuk u pëlqen tifozëve, sidomos atyre të Realit.

Petición del aficionado del Real Madrid en la plataforma change.org

 

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here


CAPTCHA Image
Reload Image