Një intervistë e Iniestës për pak sa nuk kthehet në tragjedi

0

Andres Iniesta ishte i ftuar sot paradite për një intervistë në televizionin spanjoll Cuatro, ku do të fliste për karrierën e vet dhe të ardhmen. Si vend për intervistën ishte zgjedhur një fushë futbolli, ndërsa për emisionin e drejtuar nga gazetari Risto Mehide ishte ndërtuar edhe një minitribunë, me rreth 50 persona që ndiqnin intervistën si publik.

Per fat të keq, gjatë intervistës shkallët u shemben dhe 11 persona mbetën të plagosur. 10 prej tyre u transportuan për në spital, por asnjëri nuk kishte probleme serioze.

Gjithsesi, policia ka nisur hetimet për të zbuluar arsyet e shembjes së shkallëve.

Ndërkaq, Iniesta u ka dërguar një mesazh në Twitter personave të plagosur, duke u shprehur mbështetjen e tij dhe duke u uruar shërim te shpejtë.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.