Një gol, pak lojë, Milani kthehet te fitorja

0

Një gol nga Mati Fernandez në minutën e 324-t ka rikthyer Milanit te fitorja, që njëkohësisht ka marrë vendin e gjashtë, por Atalanta luan nesër.

Një ndeshje e thjeshtë për Milanin, sepse Xhenoa thuajse asnjëherë nuk e vuri në vështirësi dhe fitorja u administrua qetësisht.

Në aspektin e lojës kuqezinjtë nuk magjepsën, nuk është se e kanë bërë shpesh këtë sezon, por e kanë një justifikim: pa emra si Suso, Baka e shumë të tjerë, edhe kaq ishte shumë.

Image may contain: 1 person, text

 

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.